top of page

ATLETİK PERFORMANS

Atletik Performans Nedir ? 

Sporcuların sportif aktivitelerinde gösterdikleri mental ve fiziksel performanslarının toplamı olarak kabul edikmektedir.Her spor branşının insan vucüdundan farklı talepleri bulunur. İlgilendiğiniz sporda başarılı olabilimeniz doğru bir antreman programı ile mümkündür.
Atletik performans antremanı doğruda bir spora odaklanarak özel çalışmalar  yapabilmenizi sağlar. 

CSKA Moskova Basketbol Okulları Atletik Performans
CSKA Moskova Basketbol Okulları Atletik Performans

Atletik Performans Antremanı Nedir ? 

Atletik performans antremanı;Belli bir spora odaklanarak sporcunun performansını verimliliğini, çevikliğini, kodisyonunu ve kuvvetini arttırmaya yönelik çalışmalardır.Bu çalışmalarla yaptığınız spor branşında başarı elde etmek için eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Atletik Performans Antremanı Ne İşe Yarar?

Atletik performans antermanı, belli bir spor branşında başarı elde etmek ya da hedeflerine ulaşmak isteyen sporculara atletik yerterlilik kazanma imkanı sunar.Antreman sürecince doğrudan bir spor branşına ve sporcuya odaklanılır.
 

Dolayısıyla atletik performans antremanları doğrudan sporcunun ihtiyaçlarına özel olrak belirlenen programlarla yapılır. Ayrıca tüm antreman süreci eğitmen tarafından takip edilir ve sporcunun gelişimi hakkında rapor oluşturulur.

 

Hem her spor branşı kendine özgü bazı fizksel greklilikler talep eder. Sporcunun bu grekilikleri karşılması ancak doğru verimli, etkili ve planlı bir antreman porgramı ile mümkündür. Belirli bir spor branşından başarı elde tmenin yolu ise vücutta metabolik sistemleri kalp,kan dolaşımının ve sinir kas  sitmenin geliştirilmesiyle olanaklıdır. Atletik performan ile tüm bu vücut bileşenlerini maksimum düzeyde verimlilik ile geliştirilmesini sağlar.

Atletik Performansın Yararları ?

İlgilenilen branşta hedeflerinize daha hızlı ulaşabilmenizi sağlar. Genel anlamıyla müsabaka dönemleri ve hazırlık dönemlerine göre antreman ritüelleri değişir.Bununla birlikte çalışam esnasında doğrudan branşa yönelik hareketler uygulanır.

 

Atletik performans antremanlarında maksimum sonuç alıbabilmesi için sıbırlı olmak gerekir. Geniş yelpazeli bir süreçtir. Bu süreç içersinde  önceden belirlenen döenmleri kapsayacak şekilde sporcunun testleri ve analizleri takip edilir. Test ve analiz sonuçları doğrultusunda sporcunun yaptığı branşa özel adaptasyonu  sağlanır.

CSKA Moskova Basketbol Okulları Atletik Performans
CSKA Moskova Basketbol Okulları Atletik Performans

Kimler Atletik Performans Antremanı Yapabilir?

Atletik performan antreamanı genç ya da yetişkin sporcular için uygundur. İçinde bulunduğunuz spor branşında başarı elde etmek istiyorsanız atletik performans antremanlarından faydalanmanız gerekmektedir.Atletik performans antremanları ile farklı spor branşlarına  odaklanabilirsiniz. Her spor branşı kendi içerisnde farklı talepler gerekktirir. Bu doğrultuda sporcuların içerisinde buldukları branşa yönelik antreman yapmaları hayati düzeyde önem arz eder.

Doğru bir antreman programı ise ançak sporcunun seviyesine uygun şelilde yapılan planlama ile mümkündür. Bu doğrultuda atletik performans antremanı içinde bulunduğunuz spor branşınıngerekliliklerini karşılmasını yanı sıra soğrudan sporcunun hitiyaçlarına cevap verir. Sporcuların standart olarak gelişimlerini sürdürebilmeleri de yine doğru bir antreman programı ile olanaklıdır.

SONUÇ OLARAK; belli bir spor branşında gelişim göstermek bu branşın vücudunuzda beklentilerini karşılamak istiyorsanız atletik performans antremanı en doğru hazırlık programını oluşturabilmeniz için son derece ideal uygulamalardır.Atletik performans antremanları doğrudan size ve vücudunuzun ihtiyaçlarınıza odaklanır.Bu durum gene analamıyla arzu ettiğmiz gelişim süreçinin en verimli ve en etkili şekildeyönetebilmemizi sağlar.

CSKA Moskova Basketbol Okulları Atletik Performans
bottom of page