top of page
CSKA Moskova Basketbol Okulları

NEDEN CSKA

CSKA Moskova Türkiye, her çocuğun bir hikayesi olduğuna inanan, tecrübeli, işine saygılı ve çocuklarımızın her birini eşit olarak değerlendirecek tecrübeli bir kadrodan oluşmaktadır.

Sezon öncesi yaptığımız ve kurumumuzda aktif görev yapan her bireyin katıldığı CSKA eğitim seminerinde, öncelikli olarak söylediğimiz birincil öğretimiz; ‘Her çocuğun bir hikayesi vardır..’ Bu cümle üzerine kurduğumuz sportif eğitim sistemi çok yakında ilk meyvelerini vermeye başlayacak. Direktörler bazında sporu yöneten arkadaşlarımla hem fikir olduğumuz en önemli konu; spor yapan çocuğun akademik başarısı, yapmayan bir çocuğa oranla daha fazla olmalıdır. Çünkü spor yapan bir çocuğun odaklanması, motive olması, duyma ve dinleme arasındaki farkı çok iyi ayırt edebiliyor olması, algı ve anlama kapasitesini yükseltecektir.

Organize ettiğimiz bireysel ve takım müsabakalarında, sporcularımızın ders notları, beslenme düzenleri ve sosyal yaşamlarında sorumluluklarını yerine getirmeleri, yarışmalara katılımları noktasında ilk kriterimizdir. Sporcularımız yarışma hazırlık sürecine başladıktan sonra, antrenörlerimiz ve kampüs sorumlularımız, çocuklarımızın ders notları, beslenme alışkanlıkları ve ev içi sorumlulukları hakkında velilerimizden bilgiler isteyecektir. Bu noktada, velilerimizin iletişimimize ilgi göstermesi, sporcularımızın gelişimi adına büyük önem arz etmektedir.

Peki, bunu yaparak neyi hedefliyoruz?  

Maç, futbol, basketbol veya voleybol branşlarına gönül vermiş bir sporcu için, günler öncesinde rüyalara giren çok özel bir andır.  Doğru beslenen, ders notları iyi olan ve ev içi sorumluluklarını yerine getiren sporcularımız müsabakalarda yarışabilirler. Bu noktada, süreci siz velilerimizle beraber takip ederek, başarıyı birlikte yaşamak istiyoruz.
Bu süreç, Cimnastik branşına gönül veren sporcularımız için de aynı şekilde işleyecektir. CSKA CUP yarışmasında, yukarıda belirttiğimiz kriterler, yarışmayı kazanmak veya yarışmaya katılmak için önem arz etmektedir.

CSKA Moskova Türkiye, her çocuğun bir hikayesi olduğuna inanan, tecrübeli, işine saygılı ve çocuklarımızın her birini eşit olarak değerlendirecek tecrübeli bir kadrodan oluşmaktadır.

Büyük hayallerimiz ve büyük hedeflerimiz var. Beraber gerçekleştirmek dileğiyle..

bottom of page